Calf Renova®

To naturalna alternatywa dla antybiotyków w trakcie biegunek.

Mały bolus dla cieląt zawierający probiotyki, mannanooligosacharydy i olejki eteryczne.

Probiotyki (Bacillus subtilis i licheniformis) zasiedlają układ pokarmowy wypierając i niedopuszczając do wzrostu patogenów. Aktywnie konkurując z nimi zmniejszają presję bakterii chorobotwórczych na organizm cielęcia. Mają też udowodnione działanie stymulujące wzrost.

Mannanooligosacharydy (MOS)  pozwalają na wiązanie bakterii i ich toksyn, Są też stymulatorami naturalnej odporności.

Olejki eteryczne wykazują naturalne działanie biobójcze na patogeny dostające się do organizmu niezależnie od ich pochodzenia.

Calf Renova to szybko działający i sprawdzony środek pozwalający na utrzymania zdrowia cieląt. Można go podawać wielokrotnie w ciągu życia cielęcia nie obawiając się skuteczności jego działania.

Dawka początkowa to 1 bolus podany najwcześniej jak tylko pojawią się pierwsze objawy rozwolnienia. Podajemy 1 bolus raz dziennie, maksymalnie przez 3 dni cielętom od 3 dnia życia.

Podawanie takich preparatów w trakcie biegunki  powinno się łączyć z podawaniem elektrolitów np. BlueLite Replenish lub BlueLite Hydratabs, w celu optymalizacji leczenia, utrzymaniu nawodnienia i przyspieszenia powrotu do zdrowia cieląt.

Ze względu na swój skład preparat możemy podawać w trakcie problemów lub profilaktycznie w okresach ich występowania. Jest bezkarencyjny i nie wyjaławia przewodu pokarmowego cieląt, a tym samym nie wpływa negatywnie na ich wzrost, rozwój przedżołądków i wiek odsadzenia.

Można go łączyć z innymi protokołami obejmującymi zdrowie cieląt w danym stadzie.

Pojedyncze opakowanie zawiera 12 bolusów.

Free Joomla! templates by AgeThemes