Jak zarabiać pieniądze na hodowli bydła i produkcji mleka, szczególnie w okresie niskich cen skupu mleka? Zainwestuj w system do monitorowania krów mlecznych!!!

Gdy ceny mleka są niskie, inwestowanie w system monitorowania krów może nie być pierwszą rzeczą o której myśli hodowca. Jednak badania pokazały, że nowoczesne technologie do monitorowania reprodukcji i zdrowia powinny być zawsze na uwadze, nawet w czasie dekoniunktury.

Jak działa system do monitorowania stada CowManager?

Po miesiącu pracy systemu w trzech gospodarstwach w Polsce, można stwierdzić:

  • wykrywalność rui jest bardzo wysoka - również w oborze wiązanej!!!
  • System wykrywając krowy chore lub podejrzane pomógł we wczesnej diagnozie i zahamowaniu rozwoju choroby;
  • Hodowca w wygodny i miarodajny sposób może monitorować, czy krowa wraca do zdrowia po leczeniu (przeżuwanie, aktywność).

CowManager

W ubiegłym tygodniu zainstalowaliśmy w Polsce, w dwóch oborach rolników indywidualnych najbardziej zaawansowany  technologicznie system monitorowania stada krów mlecznych CowManager (wykrywanie rui, monitorowanie zdrowia oraz żywienia na podstawie ruchliwości, przeżuwania, czasu pobierania paszy, odpoczynku oraz pomiaru temperatury w uchu).
Jest to jedyny system na rynku działający również w oborach wiązanych.
Pierwszy zamontowany przez nas system trafił do obory wolnowybiegowej na 150 krów Pana Tomasza Cieślika z miejscowości Pokaniewo, a drugi do obory uwięziowej Państwa Doroty i Kamila Olszaków z miejscowości Drążgów.
Dlaczego CowManager?

Free Joomla! templates by AgeThemes